BRAS

bras2
bras2

BRAS

Kompaktní tříosé obráběcí centrum BRAS je určeno pro plošné obrábění frézováním a vrtáním. Uplatní se zejména při obrábění modelů, forem, deskových materiálů a všude tam, kde je nutné přesné a produktivní obrábění plastů, kompozitních materiálů, hliníkových slitin a podobných materiálů.

Technické parametry

Osa X [mm] 1 900-2 500
Osa Y [mm] 1 280, 1 500
Osa Z [mm] 500
Max. rychlost XYZ [m/min] 45/20/20
Výkon vřetene [kW] 9 (7.5)
Kroutící moment [Nm] 7.2 (6)
Upínací kužel ISO 30
Řídící systém Heidenhain TNC620
Přesnost polohování XYZ [mm/m] ±0,025
Opakovaný nájezd XYZ [mm/m] ±0,015

Oblasti využití

Automobily
Vlaky
Lodě
Letadla
BRAS-upraveno (kopie)
BRAS-upraveno (kopie)

Zakrytování stroje

Na přání zákazníka lze stroj kompletně zakrytovat v boxu s posuvnými dveřmi s přístupem z čelních stran. Stěny boxu jsou plechové a průhledy jsou vyhotoveny z polykarbonátu.

strana 4_vlevo
strana 4_vlevo

Lineární vedení

Stroj BRAS je v lineárních osách osazen kuličkovým šroubem, který je chráněn měchy proti vniknutí prachu a špon k zvýšení odolnosti a životnosti stroje. Pro případnou údržbu stroje a jeho vedení lze měchy jednoduše odstranit bez použití nářadí.

BRAS - výměník nástrojů
BRAS - výměník nástrojů

Výměník nástrojů

Výměník nástrojů je umístěn na konci pracovní desky stolu. V závislosti na rozměru stroje lze využít lineární výměník pro 6 nebo 8 nástrojů. Nástroje lze měnit ručně, nebo automaticky.

BRAS - příslušenství
BRAS - příslušenství

Příslušenství

K přesnému měření nástrojů slouží integrovaná sonda Heidenhain TT 160. Podle typu obráběného materiálu je možné použít různé typy upínacích pracovních stolů přizpůsobených pro mechanické nebo vakuové upínání obrobku.

Obrábění

Plasty
Hliník
Kompozity
Voštiny
Souhlasím
###message