BRATR

BRATR 8030 HIGH.194
BRATR 8030 HIGH.194

BRATR

Pětiosé obráběcí centrum BRATR bylo vyvinuto pro produktivní obrábění a ořez kompozitních materiálů, plastů, voštin a polystyrenu. Výjimečná dynamika a přesnost zajišťují vhodnost pro nejnáročnější obrábění a ořez v oborech jako jsou automobilový průmysl, letecký průmysl, kolejová doprava, lodní průmysl či oblast modelů a forem.

Technické parametry

Osa X [mm] 1 500-30 000
Osa Y [mm] 3 000 - 5 000
Osa Z [mm] 800 - 2 500
Max. rychlost XYZ [m/min] 80, 80, 80
Výkon vřetene [kW] 12 - 25
Kroutící moment [Nm] 15,2 - 22,5
Upínací kužel HSK F63, HSK A63
Řídící systém Siemens, Heidenhain
Přesnost polohování XYZ [mm/m] ± 0,02 ( 0,035)
Opakovaný nájezd XYZ [mm/m] ± 0,01 ( 0,015)

Oblasti využití

Automobily
VLAKY
Lodě
Letadla
Trimming final
Trimming final

Ořez voštin

Pro ořez voštin v 5 osách nabízíme speciální ultrazvukový systém ořezu s oboustranným nožem nebo speciálním kotoučem. Upnutí ultrazvukového systému je plně automatické a lze jej kombinovat s výměnou standartních nástrojů. Kalibrace nástroje se provádí laserovou sondou.

P1790439
P1790439

Sondy, měření a ustavení

Stroj může být vybaven nástrojovou (měření délky a průměru nástroje) a ustavovací sondou (měření a ustavení obrobku). Podporují uživatele a pomáhají redukovat ztrátové časy. Sondy nabízí standardně mnoho předem připravených cyklů pro automatické seřízení obrobku po upnutí, nastavení počátku obrábění, nulového bodu, změření nástroje a konečné změření obrobeného dílce.

Suction
Suction

Odsávání

Především pro ořezy kompozitních materiálů je vhodnou volbou odsávání přímo od nástroje, kdy je použita výsuvná příruba umožňující automatickou výměnu nástroje. Filtrační jednotka pro odsávání prachu od nástroje je použita vysokotlaká a je možné ji umístit jak vedle stroje, tak dle potřeb vně budovy. Dle požadavku lze dodat filtrační jednotku ver standartním provedení nebo v provedení ATEX. Spouštění filtrační jednotky řídí systém automaticky.

 

Zakrytování

Krycí měchy zajišťují ochranu lineárního vedení proti prachu. Pro ořezy a opracování prašných materiálů lze zvolit kompletní zakrytování stropu roletovým systémem, který zamezí šíření prachu mimo pracovní prostor stroje.

Obrábění

KOMPOZITY
PLASTY
VOŠTINY
POLYSTYREN
Souhlasím
###message